Symetria Facebok page
JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

 

 

MOBILIZACJE TKANEK MIĘKKICH

MANUALNA OCENA I TERAPIA ZABURZEŃ SYSTEMU POWIĘZIOWEGO

 

 


Wydawnictwo NAURA. Lublin 2014, wyd.1

Oprawa: miękka foliowana, 125 str.,

Wymiary: 170 x 230 mm

ISBN: 978-83-9213-364-3

 

O KSIĄŻCE


Niniejsza publikacje jest poświęcona jednej z metod fizjoterapii – terapii manualnej, która wyewoluowała z ludowego kręgarstwa. Mobilizacje tkanek miękkich zajmują się skutkami przeciążeń w organizmie ludzkim. Polegają na procedurach diagnostyczno-terapeutycznych stosowanych w obrębie tkanek miękkich celem normalizacji ich stanu, a tym samym eliminacji przyczyn i objawów chorobowych.

 
Mobilizacje Tkanek Miękkich autorstwa Zbigniewa Nowosada i Jarosława Woźnickiego są próbą wieloaspektowego ujęcia problematyki oceny i normalizacji dysfunkcji systemu powięziowego z punktu widzenia praktyków. W podręczniku autorzy omawiają najczęstsze wzorce zaburzeń powięzi powierzchownej i powięzi głębokich oraz wskazują ścisłe zależności zachodzące pomiędzy nimi. W pracy omówiono także koncepcję pamięci tkankowej widzianej z perspektywy różnych szkół terapii manualnej tkanek miękkich. Sporo uwagi autorzy poświęcili również zjawisku tzw. aktywnych blizn – ich znaczeniu i roli jaką odgrywają one w dolegliwościach narządu ruchu. Największy jednak nacisk został położony na techniki oceny i terapii poszczególnych tkanek miękkich systemu mięśniowo-powięziowego – co zostało pokazane na licznych zdjęciach technik zabiegowych.

Spis treści (PDF)
Fragment książki 1 (PDF)
Fragment książki 2 (PDF)

 
KSIĄŻKA DO NABYCIA U AUTORÓW

Publikację można zamawiać e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 508-081-206. Cena 60 PLN.

Wpłaty należy dokonać na: Jarosław Woźnicki, 22-100 Chełm, ul. Gen. Władysława Andersa 14/17.

Nr konta: BZWBK 07 1090 2688 0000 0001 1405 9490 (w tytule wpłaty wpisać: „mobilizacje tkanek miękkich”).